Szoros volt a vége. A kormánypártok 131 képviselője megszavazta a kampányfinanszírozás szigorítását célzó törvényjavaslatot, ez a jelenlévő képviselők 66,1%-át jelentette.
A metró nem játék. Ehhez képest a ma kormányzók folyamatosan egymásra mutogatnak, vitatkoznak, vádaskodnak, miközben a metró lepusztul. A Fidesz csak az erőből ért. Ezért megyünk a Nyugati téri aluljáróhoz, a 3-as metró egyik legforgalmasabb állomásához. Megmutatjuk, hogy napi 400,000 utast nem lehet semmibe venni!
Baloldali.hu: Schmitt, a konzervatív ikon
Akármi is lesz a Schmitt Pál-történet vége, néhány következtetés egyértelműen látszik az elmúlt napok történéseiből. Schmitt Pál bizonyíthatóan csalással szerezte meg a kisdoktori címét, erről aztán hazudott
Végül Orbánék herdálták el a nyugdíjvagyont
Több mint két évvel vagyunk a magánnyugdíj-pénztári rendszer szétverése után. A Ténytár a kezdetektől nyomon követte a változtatásokat, így most a megmaradt magánnyugdíjpénztárak 2013-as hozamainak nyilvánosságra kerülése apropóján összegezzük, ami az elmúlt három évben történt a nyugdíjrendszerben.
Mesterházy a legnépszerűbb ellenzéki
Az elmúlt hónapban kis mértékben minden párt támogatottsága változott: a jobboldaliaké és az LMP-é 1-1 százalékponttal emelkedett, a baloldali és liberális pártok mindegyikének ugyanennyivel csökkent.
Oligarcha-ügyek: megroppantották a Fideszt?
Egy tartósan 20% alá csúszó Fidesz teljesen megváltoztathatja a politikai dinamikát. Ha a győzelmet már nem lehet készpénznek venni, a szereplők gondolkodásmódja változni fog.
Mesterházy Attila mindenről lemondott
"Az MSZP április 6-án és május 25-én jelentős vereséget szenvedett el. Az MSZP elnökeként ezekért a kudarcokért vállalom a teljes felelősséget. Lemondok a pártelnöki funkcióról, nem indulok a tisztújításért, és lemondok a frakcióvezetői posztról is" - jelentette be csütörtök déli sajtónyilatkozatában Mesterházy Attila.
Önvizsgálat nincs, bűnbak kell
Orbán Viktor szokásos pénteki rádiószózatában meglebegtette annak lehetőségét, hogy Brüsszel nem engedi ki Magyarországot a túlzottdeficit-eljárás alól. A miniszterelnök szerint az uniónak el kellene ismernie a sikeres magyar utat. A kormányfő 2013-ban jó növekedési számot vár a gazdaságtól.
Az év, amikor borzongató tündérmesévé vált az elrugaszkodás
Növekedés helyett recesszió, az IMF helyett pedig Brüsszel. Elszaladó infláció, megszorítások, reálbércsökkenés, államosítások, kevesebb munkahely. És még a Malév is bedőlt. Ez történt 2012-ben a magyar gazdaságban.
Az Orbán-rezsim egyik nagy hazugsága, hogy tabukat dönt le
Orbán Viktor gyakran hangoztatja, mennyire fontos az egyenes, őszinte beszéd. A miniszterelnök megnyilatkozásaiban – legyen szó interjúról, beszédről vagy parlamenti felszólalásról – ez egy évek óta visszatérő kommunikációs panel, amellyel saját magát is megpróbálja elhelyezni nemcsak a hazai, de a külföldi politikai térben is.
Programalkotás után szövetségkötés - Mesterházy Attila írása
Nincsenek utcai tiltakozások Magyarországon - büszkélkedett még néhány hete is Orbán Viktor. Ez, persze, már akkor sem volt igaz. Decemberre viszont már egyenesen mindennapossá váltak a kormány elleni megmozdulások. A fiatalok rendkívül szimpatikus akciói hátterében kétévnyi össztársadalmi tapasztalat húzódik. A saját, a szüleik és a nagyszüleik tapasztalata.
Népszabadság vélemény: Cöf-cöf
A fejlett demokráciákban a civil kontroll nagyon erős a végrehajtó hatalommal szemben. Nálunk is vannak már próbálkozások. A tréfából közszolgálatinak nevezett Kossuth rádió honlapja így vezette fel azt a zenés portréműsort, amelynek főszereplője – kapaszkodjunk meg – Csizmadia László volt.
Kétszázezer új lakó a voksolásra?
Amennyiben a határon túli választópolgárok a voksolás idejére átjelentkeznek, és így rendelkeznek majd magyarországi lakcímmel, úgy nemcsak országos listára, hanem egyéni képviselőjelöltekre is szavazhatnak majd.
„Az elmúlt másfél év tragikus mérlege azt mutatja, hogy Orbán Viktor víziója az ország átalakításáról nem más, mint saját klientúrája bebetonozásának, politikai versenytársai megsemmisítésének és az ország lenyúlásának a terve.” - írja Mesterházy Attila, a Szocialista Párt elnöke.
Kettős Mérce: A jövő elkezdődött
Tegnap valami történt. Nem nagy dolog, nem lett forradalom, nem lett elkergetve a kormány, nem lett világmegváltás. Ennél sokkal fontosabb dolog történt. Leszámoltunk a fiatalok politikai passzivitásával. Leszámoltunk azzal a tévhittel, hogy ebben az országban nincs igény demokráciára, és társadalmi szolidaritásra.
Ténytár: Rohad az ország a rezsicsökkentés miatt
A szavazatvásárlás jól bevált valutája, a rezsicsökkentés, a folyamatos kormánypropaganda hatására mára megkerülhetetlen fogalommá vált a magyar közbeszédben. A gazdaságilag fenntarthatatlan, jogsértő rezsiharc történetének pedig még nincs vége.