Szoros volt a vége. A kormánypártok 131 képviselője megszavazta a kampányfinanszírozás szigorítását célzó törvényjavaslatot, ez a jelenlévő képviselők 66,1 százalékát jelentette. A kétharmadtól így elmaradtak. Az ellenzékből csak Oláh Lajos hiányzott, a DK-s képviselő a szavazás napján lett rosszul. A többi ellenzéki képviselő fegyelmezetten összezárt.
Cáfolja a kormánypropaganda kritikáit, s vádjait - nem kerítést bontani, de nem is "befeküdni" megy az Európai Unió vezetőihez Botka László. Az MSZP miniszterelnök-jelöltje lapunknak kiemelte: határozott álláspontot képvisel majd brüsszeli tárgyalásain.
Csaknem minden küldött rá adta a voksát. Programbeszédében azt mondta, hogy az elégedetlen többséget képviseli. Az első útja Brüsszelbe vezet.
A 13. havi nyugdíj visszaadását, az egészségügyi és a gyógyszerellátás rendszerének teljes újragondolását, a nyugdíjminimum emelését, biztonságot nyújtó rokkantnyugdíjat ígért az MSZP miniszterelnök-jelöltje az országos nyugdíjas parlament szerdai rendezvényén.
Azonnal kampányüzemmódba kell állítani az MSZP-t a május 27-ei miniszterelnök-jelöltet állító kongresszus után - írta Botka László Szeged szocialista polgármestere miniszterelnök-jelölti programjában.
A május 27-i, miniszterelnök-jelöltet állító kongresszus másnapjától kampányüzemmódba állítaná az MSZP-t az egyedüli pályázó, Botka László, aki ehhez komoly felhatalmazást kér a küldöttektől: együttdöntési jogot például a képviselő-jelöltek kiválasztása és az országos lista összeállítása során. Botka felelősségre vonna mindenkit, aki bármilyen szinten is együttműködik a Fidesszel.
Gyurcsány Ferenc felelőssége, hogy most akarja leváltani a jelenlegi rendszert, vagy majd talán négy év múlva – állítja Szekeres Imre, az MSZP korábbi elnökhelyettese. Azt mondja, ha az ellenzékkel nem sikerül legalább részleges együttműködésről megállapodni, akkor el kell mondani a választóknak, miért nem jött össze.
Megtépázta a kormánypárt és az államfő népszerűségét az elmúlt három hónap - derül ki a Medián felméréséből, amelyet a HVG hetilap közöl.
Tüntetés-hangulat uralkodott a Városligetben már délelőtt is, ahol minden a kormányváltásról szólt.
Mészáros Lőrinc néhány év alatt a legsikeresebb magyarok egyike lett. Orbán Viktor bizalmasa immár az ötödik leggazdagabb az országban.
Élhető, igazságos ország megteremtését ígéri hatalomra kerülése esetén az MSZP miniszterelnök-jelöltje és a párt elnöke a hetek óta tartó országjáró körútján, amelynek egy napjára a Népszava is elkísérte őket. Kinek szól a "Tegyünk igazságot! Fizessenek a gazdagok!" kampány?
A közszolgáltatások állapotával kapcsolatos elégedetlenséget, az alacsony bérek miatti frusztrációt és a fideszes oligarchák gátlástalansága miatti felháborodást egyszerre jelenítik meg a Jobbik új plakátjai. A poszterek üzenetével Vona Gábor megpróbálja visszahelyezni a térképre kissé megfakult pártját, egyúttal versenybe száll Botka László Fizessenek a gazdagok! kampányával.
Szerdán az ötödik nagy megmozduláson is túl volt a demonstráló tömeg, a netadó elleni tüntetéshullám óta nem látott Orbán- és Fidesz-ellenes demonstráció lett a CEU bezárása köré szerveződött ügyből.
Tízezrek tüntettek vasárnap délután a CEU-törvény ellen, és kérték Áder János államfőt, hogy ne írja alá. Régen láttunk ekkora kormányellenes tüntetést, a legelszántabbak, több ezren este a Fidesz-székházhoz is elmentek. Bár a tüntetés tárgya a CEU megmaradása volt, sokszor felcsendültek a "mocskos Fidesz" és az "Orbán, takarodj!" rigmusok.
Mi nem akarunk kormányt váltani, nem akarunk beleszólni a magyar választók döntéseibe, mi nem akarjuk kormányozni kívülről az országot - teszi egyértelművé Gianni Pittella.
A Fidesz-kabinet ismét a nemzetközi figyelem középpontjába került, s ismét azzal, hogy szembemegy a demokratikus alapeszmékkel. Előbbiek ugyanis egyenesen tiltanák a személyre szabott jogalkotást, amely azonban Orbánnak és kormányának mára a legalapvetőbb parlamenti gyakorlat.
Ötpárti egyeztetést kezdeményezett csütörtökre a választási törvényhez benyújtott kormányzati módosító-csomagról a kormánytöbbség, ám úgy tűnik, az egészből nem lesz semmi, tárgyalni ugyanis a Fidesz csupán a saját ötleteiről lenne hajlandó.
A Fidesz, a Jobbik és az MSZP támogatottsága is növekedett, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt és a Momentum is mérhető, Botka pedig már majdnem olyan népszerű, mint a miniszterelnök – derül ki a Publicus Intézet kutatásából, amelyet a Vasárnapi Hírek megbízásából készített.
Az emberek többsége szerint Botka Lászlónak, az MSZP miniszterelnök-jelöltjének több esélye van Orbán Viktor legyőzésére, mint Gyurcsány Ferencnek - derült ki a Závecz Research által készített ezerfős, reprezentatív felmérésből, ami azt is vizsgálta, hogy hogyan változott a Demokratikus Koalíció elnökének megítélése az utóbbi időben.
Lakonikus Facebook-posztban szólt vissza a Botka Lászlót degradáló Gyurcsány Ferencnek az MSZP is, miután a Demokratikus Koalíció elnöke csütörtökön az ATV-ben azt hozta fel a szocialisták miniszterelnök-jelöltje által meghirdetett adópolitikai elképzelések ellenérveként: "csak idén több adót fizettem be, mint amennyit Botka László valaha meg fog keresni".