Netán Ön már ezen is túllépett, és úgy véli, az volna a helyes, ha Magyarországon olyan felsőoktatási rendszer működne, ahol minden diák képes maga állni a tanulás költségeit?
Van egy jó hírem. Akármit gondol is Ön, ugyanazon a véleményen van, mint a miniszterelnök. Ha úgy tartja, a tandíj helytelen, akkor a 2008-ban népszavazást gründoló Orbán Viktor álláspontját képviseli. Ha meggyőződése szerint kevesek kiváltsága kell legyen az állam pénzén való tanulás, és úgy helyes, ha a kormányzat pillanatnyi érdeke dönti el, milyen képzést finanszírozzunk közpénzből, akkor Ön a február óta érvényes rend híve. Ha pedig azt vallja, hogy aki tanulni akar, az fizesse ki az utolsó fillérig tanulmányai költségeit, akkor Ön vátesz, netán maga a miniszterelnök, aki vélhetően saját stábját is meghökkentve épp ezzel a koncepcióval állt elő a hét elején.
A terv egyébként pofonegyszerű. Aki egyetemre megy, fizessen, no nem tandíjat persze – ennek a miniszterelnök ellensége –, hanem mindent, a tanár bérétől a villanyszámláig. Az állam pedig azzal fogja segíteni, hogy egyrészt kedvezményes hitelt nyújt az évtizedekre való eladósodáshoz, másrészt ösztönzi a munkaadókat – a közszolgálatot egyenesen kötelezi –, hogy alkalmazásakor váltsák ki ebből az adósságból.
A teljes írást elolvashatják a nol.hu-n.