Újabb levél létezéséről számol be az Index: ezt Brüsszelben adták fel, s ebben az uniós szakértők foglalták össze aggályaikat a magyar gazdaság állapotáról és jövőjével kapcsolatban. Megállapították, hogy a magyar gazdaság állapota rosszabb, mint arra az Európai Bizottság számított, a magyar kormány túl optimista, és nem ismerte fel, milyen komoly költségvetési lépésekre van szükség. Ha ebbe az irányba megyünk tovább, 2020-ra az államadósság elérheti a GDP 100 százalékát.
A júliusi hiteltárgyalások összefoglalójaként értelmezhető levélben egyetlen szó sincs a nyugdíjak csökkentéséről, sem az ingatlanadóról vagy szja-emelésről, sőt, az uniós szakértők az alacsony jövedelműek adójának csökkentését szorgalmazzák. Az Orbán Viktor által a sárvári frakcióülésen ismertetett hitelfeltételek egy része tehát nemcsak az IMF-levélből, de az EU-levélből is hiányzik.
Az uniós szakértők a hiteltárgyalások után számos pontban foglalták össze aggályaikat. Eszerint a magyar előrejelzés a GDP idei és 2013-as növekedésére nagyon optimista (0,1 és 1,6 százalék). Az export egyelőre támogatja a magyar növekedést, de valószínű, hogy csökkenni fog, a külföldi tőke beáramlása történelmi mélyponton van, a belső fogyasztás leállt, magas kamatozásúak az adósságok, és elveszett a befektetői bizalom.
A teljes cikk a nol.hu-n olvasható.