A Mediaworks Zrt. gazdasági okokra hivatkozott, ahogy Tuzson Bence fideszes államtitkár is, aki a kormány nevében mosta kezeit, az ellenzéki pártok és a civilek azonban egyaránt a Fideszt, és magát Orbán Viktort látják a döntés mögött. A lapért több politikus, többek között Gyurcsány Ferenc, Medgyessy Péter volt miniszterelnökök, és Gianni Pittella, az EP szociáldemokrata vezetője is kiállt. A Mediaworks Futó utcai bejárata elé szervezett MSZP-s tüntetésen Molnár Gyula arról beszélt, hogy példátlan a sajtószabadság ilyen formájú megsértése. A helyszínen pártjelképeket helyeztek el, és mécseseket gyújtottak. A demonstráció után a tiltakozók átvonultak a Kossuth térre, ahol csatlakoztak a Media 2.0 civil tüntetéséhez. Az Országház előtt több ezren vonultak fel a sajtószabadságért.
Lapunk információi szerint a Népszabadság újságírói vezetése szombaton délután tárgyalt a kiadó (tulajdonos) képviselőivel, amely tárgyaláson azt az ajánlatot kapták, hogy amennyiben összeállítanak egy nullszaldós üzleti tervet, akkor hajlandóak tárgyalásokat folytatni a közös jövőről. Úgy tudjuk, az ajánlatot komolytalannak minősítette a szerkesztőség.
A Mediaworks felügyelőbizottsága döntött a kiadás felfüggesztéséről, amiről a munkatársakat egyenként értesítették levélben. Ebben az szerepelt, hogy továbbra is a Mediaworks alkalmazottai, és titoktartási kötelezettséget várnak el tőlük. A szerkesztőséget megdöbbentette a hír, a lap egyik munkatársa azt írta ki a Népszabadság Facebook-oldalára, hogy szerintük puccs történt. Az újságírókhoz hasonlóan Murányi András, a lap főszerkesztője sem tudott a drasztikus intézkedésről, amit “legalábbis barátságtalan lépésnek” tart. A Mediaworks székháza előtt rögtönzött sajtótájékoztatón Murányi azt mondta, az a terv, hogy a munkatársakat egyben tartsák, hogyha lehetséges, mivel az elmúlt években igen jó szerkesztőség alakult ki.
A teljes cikk a Népszava.hu-n olvasható.