A blog szerzője szerint „A kormány szinte heti rendszerességgel jelent be különböző kellemetlen lépéseket, és a közvélemény-kutatásokból mára világosan ki is olvasható, hogy a Fidesz egykori támogatói egy jó részét már nem tudhatja maga mögött. Mégis az látszik, hogy néhány marginális csoporton, szűk érdekközösségen kívül senki nem vonult az utcára a kormány ellen. A „Nem tetszik a rendszer!” elnevezésű demonstrációról már korábban elmondtuk, hogy azt nem lehetett igazán komoly politikai rendezvénynek tekinteni, a rendvédelmisek pedig, akárcsak tegnap a taxisok, meglehetősen szűk hatókörű ügyek miatt fejezték ki elégedetlenségüket. Ráadásul utóbbiak olyan ügyekért harcolnak, melyekkel bárki másnak azonosulni elég nehéz lenne. Könnyű ugyanis belátni, hogy mondjuk a rendőrök 45 éves korukban történő nyugdíjba vonulása vagy a taxisok tarifaigénye nem össztársadalmi vagy nemzetgazdasági érdek.”
Mostanra már „látszik, hogy a könnyen jött pénz, azaz a kormány által einstandolt magánnyugdíj-megtakarítások egyszerűen elfolytak a semmibe. Mondjuk ki: a kormány arra tapsolta el ezt a többszáz milliárd forintot is, hogy a kurucos kormányzati szlogenekkel ellentétben ne kelljen valóban bátornak lennie, és ne kelljen meglépnie a szükségszerű és igazán kemény kiadáscsökkentő intézkedéseket.” – írja Véleményvezér.
A blog szerzői szerint ezért „az eddigi tehetetlenség és a politikai tőke felélése most üt majd csak igazán vissza: a 2012-es évben ugyanis már nem lehet újra magánvagyonokat államosítani, újabb adófajtákat pedig lassan már kitalálni sem lehetne. A 2012-es lesz az az év, amikor a kormány kénytelen lesz az igazán jelentős szavazói rétegek, a nagyobb társadalmi csoportok lábára lépni, és így végre olyan kiadáscsökkentő intézkedéseket bevezetni, melyek az ország hosszú távú érdekét szolgálják.”