A miniszterelnök a nyár folyamán számtalan nyilatkozatban tömjénezte önmagát, hogy létrehozta a szerinte sikeres új magyar gazdasági modellt. Sokszor mondtam, ennek semmi alapja nincs. Nem találunk olyan mutatót, amely a sikeresség tényét alátámasztaná. A Központi Statisztikai Hivatal számolt be arról, hogy 2012 második negyedévében 1,2 százalékkal esett vissza a gazdaság teljesítménye. Miután az első negyedév is zsugorodást hozott, hivatalosan kijelenthető: recesszióban van a magyar gazdaság.
A tavaly jól szereplő mezőgazdaság esik, az ipar teljesítménye szűkül, az építőipar megállíthatatlanul zuhan. A nemzetgazdasági ágazatok fele stagnál. Közben az infláció magasabb a vártnál, a 6 százalékot közelíti. Jobboldali közgazdásztól olvashattuk a héten, hogy strukturális válság, mi több, stagfláció alakult ki.
Ugyancsak hivatalos adat látott napvilágot arról, hogy szinte kiürült a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap. Ide ömlött be az a 3000 milliárd forint, amit a kormány zsarolással vett el a magán-nyugdíjpénztári tagoktól, s már csak a pénz ötöde van meg. A nyugdíjvagyon jelentős részét elvitte az árfolyamveszteség, pedig ellenzékben a Fidesz azt állította, pusztán a kormányváltás ténye több százmilliárdos pozíciójavulást hoz. Az ellenkezője történt: az Orbán-kormány híre nem hozza, hanem viszi az emberek pénzét.
Az írás folytatását Mesterházy Attila honlapján olvashatják.