Árok szűk hónapja bejelentette: lemond tűzoltó-szakszervezeti tisztségéről, hogy pártjával, a Szövetség az Egységes Magyarországért (SZEM) alakulattal nekivágjon a 2014-es voksolásnak, ő maga pedig indul a SZEM tisztújításán. Mire a Szolidaritás három társelnöke – Székely Tamás, Székely Sándor és Kónya Péter – rövid úton kizárta a negyedik vezetőt, Árok Kornélt. Mondván: ha a mozgalom koordinátorait arra kérték, aktív szerepet egyetlen pártban se töltsenek be, miért ne várhatnák el ugyanezt a társelnöktől? Árok visszavágott: Kónyáék pontosan tudták, hogy ő a SZEM tagja, s ennek ellenére még 2011 októberében megkérték, a mozgalmon belül ő képviselje a politikai irányvonalat. Szerinte az lett volna tisztességes, ha a Szolidaritásból azután kell távoznia, hogy a SZEM-ben elnyer egy pozíciót.
A kizárásból terjengős vita és adok-kapok lett, a mozgalomhoz csatlakozók a netes világban lamentáltak azon, vajon mennyire demokratikus eljárás, ha az alapítók és a három társelnök a tagok megkérdezése nélkül zárja ki a negyediket. Mivel nem kaptak választ kérdéseikre, huszonhárom megyei, illetve városi koordinátor lemondott. (Kónyáék számítása szerint százhatvanból tizennyolc koordinátor vált ki, jelenleg kilenc-tízezer közötti a csatlakozók száma.)
A Facebookon csoport alakult „Árok Kornél helyett az EMD-tagokat zárja ki a Szolidaritás” néven, mivel elterjedt, hogy az Egymillióan a Demokráciáért egyesület (EMD), amelynek Székely Sándor ugyancsak társelnöke, beépült a mozgalomba.
A pletykát nyilatkozataiban Árok is megerősítette: „Az Egymillióan a Magyar Sajtószabadságért mozgalomból kiváló EMD maroknyi csapata, 17 ember a stratégiai, létfontosságú pontokon várhatóan a saját elképzeléseit érvényesíti. Elmondták, hogy próbáltak szervezetet építeni. Nem ment nekik, majd felfigyeltek a Péterre és rám, s gerillamarketinggel gyakorlatilag felmásztak a hátunkon.” Utóbb Árok azt is hozzátette, hogy mivel őt párttagsága miatt távolították el, a Szolidaritás körül biztos másfajta politikai erők kezdtek el mozogni. Kritikusai azzal kontráznak, hogy Árok meg jobbikos parlamenti belépővel jár érdekvédeni. Mások szerint a kavarásban titkosszolgálati kezek is ügyködhetnek.
A Szolidaritás, bár az ellenzéki pártok nem egyformán rajongtak az ötletért, továbbra is szervezi a Demokratikus Ellenzéki Kerekasztalt (DEKA). Az első fordulóban – várhatóan március végén – oktatási és társadalompolitikai témákban ülnek le a civilszervezetek. Utóbb pedig előkerülnek egészségügyi, a közbiztonsággal összefüggő, a közjogi és alkotmányossági kérdések is. A civilek révén kialakított alternatív programot a második körben egyeztetnék az ellenzéki pártokkal, végül következne a választási felkészülés, az ellenzéki erők összefogása.