Az MSZP honlapján több politikust szólaltatott meg, miután a szocialisták képviseltették a legnagyobb látszámmal magukat a meglehetősen abszurd kezdési időpontra – éjjel kettőre – tűzött vitán.
“A parlamentben – a Gúr Nándor által kezdeményezett gépi szavazás alatt – 26 képviselő tartózkodott éjjel negyed háromkor, közülük 8 kormánypárti politikus támogatta az egy vitaszakaszban történő vitát, míg 15 szocialista nemmel voksolt, további 3 képviselő pedig tartózkodott.
Kormánypárti politikusok a későbbiekben többször kezdeményezték, hogy a Ház még egy szakaszban tárgyalja a javaslatot, azonban ehhez nem tudták megszerezni az elegendő többséget.”
A Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság 2008-2010 közötti elnökét meg is szólaltatja az mszp.hu, ahol idézik:
“Gúr Nándor szégyenletesnek nevezte, ahogy a törvénykönyvet előkészítették, de még nagyobb szégyennek tartotta, ahogy a kormánypárti erők kedden a Ház “működését biztosították vagy inkább (…) meggyalázták”.
A fideszes és a KDNP-s képviselők arra nyomnak majd igent, hogy az emberek több munkáért kevesebb pénzhez jussanak – jelentette ki. Hozzátette, eközben elveszik tőlük a biztonságot, leépítik az érdekképviseleteket és megszüntetik a túlórák utáni juttatásokat is, miközben nemcsak a szándékos, de a gondatlan károkozásnál is fizetniük kell.
Hangsúlyozta, hogy a törvény életbe lépése után könnyebben ki lehet rúgni a dolgozókat. Hozzátette, ha a törvényalkotók bevezetik a regionális minimálbért, akkor a halmozottan hátrányos helyzetű térségekben az aktuális minimálbérnél is kevesebbet kereshetnek az emberek.
A képviselő követelte a javaslat visszavonását.”
Az MSZP szóvivője, Nyakó István a következőképp fogalmazott reggeli sajtótájékoztatóján:
“a kormány téved, ha azt gondolja, hogy egyeztetés nélkül a Ház elé lehet vinni egy javaslatot, és éjfél utánra “el lehet dugni” egy vitát a választók elől. Az MSZP minden olyan obstrukciós lehetőséget ki fog használni, amellyel a törvény tárgyalását demokratikusan megszakítja, és felhívja a választók figyelmét arra, hogy el akartak rejteni egy “ilyen rabszolgatörvényt”.”
Tóbiás József mindazonáltal a párt konstruktív együttműködéséről biztosította a kormányoldalt:
“A kétharmad nem működik, már a teremben sem tudják biztosítani – jelentette ki, élesen bírálva a kormánypárti képviselőket, amiért a hétfői határozathozatalok után úgy mentek haza, “mint aki jól végezte a dolgát”, pedig 700 módosító indítvány érkezett a munka törvénykönyvéhez, amelyek vitája akkor kezdődött.
Mint mondta, nem ma kell gesztust gyakorolni, a múlt héten kellett volna, amikor ezzel a menetrenddel tervezték meg az e heti ötnapos ülést. Csak azt kérik, lehessen vitatkozni, abban nem partnerek, hogy támogassanak egy olyan kérést, amit azt követően vet fel a Fidesz az együttműködés jegyében, hogy a saját hibájából nem ment át a “kétharmados gőzhenger” – hangsúlyozta.”