Az viszont biztos, hogy a már csak kaszinókban üzemeltethető "félkarú rablókra" vonatkozó szabályok lazábbak, mint a visszaélés veszélye miatt tavaly ősszel betiltott nyerőgépeknél voltak, így szigorítás nélkül az újonnan nyíló vidéki kaszinók az adócsalás melegágyai lehetnek.
Mint sok szerencsejáték-függő, a kormány is a veszteség minimalizálására játszik, amikor az állam havi egymilliárd forintos adóbevétel-kiesését igyekszik pótolni azzal, hogy tíz vidéki kaszinó üzemeltetési jogára, vagyis koncessziós szerződésére ír ki meghívásos pályázatot. Az ötletet a parlament nemzetbiztonsági bizottsága is támogatta tegnapi ülésén, mert nem tártak fel e körben nemzetbiztonsági kockázatot.
A gazdasági-költségvetési témájú kormányzati ötlet ritka kivételként csak azért került a testület elé, mert tavaly ősszel éppen - azóta sem ismert, nyilvánosságra nem hozott - nemzetbiztonsági rizikókra hivatkozva döntött a kormány előterjesztésére rendkívüli gyorsasággal egy nap alatt az Országgyűlés a nyerőgépek meglepetésszerű, szinte azonnali és csaknem teljes körű betiltásáról.
A kaszinókként reklámozott, valójában játéktermekként működő "szalonok" százainak megszűnésével a - zömében fővárosi - közönség tehetősebb rétege a nyerőgép-stop után is működő két "valódi" budapesti kaszinóban kísértette Fortunát. Az új szabályokkal helyzetbe hozott "igazi" kaszinókban ugyanis továbbra is működhettek nyerőgépek. A három megmaradt kaszinó közül már csak egy van Andy Vajna érdekeltségében: a filmipari kormánybiztos Las Vegas Casino S.a. r.l. nevű vállalkozása az V. kerületi Las Vegas Casinót működteti.
A cikk folytatása a népszava.hu-n olvasható.