A Class FM-en az összes hír 14, a Neo FM-en 26 százaléka foglalkozik belpolitikai témákkal, és azokat mindkét rádiócsatornán elsöprő arányban uralják a kormányról szóló hírek – áll a Policy Solutions médiaelemzésében. A politikai elemző intézet 2011. november 3-9. között vizsgálta a két legnagyobb országos kereskedelmi rádió hírműsorait.
A Class FM és a Neo FM hírműsorait is elsősorban a depolitizáltság jellemzi. A Class FM-et 74%-ban, a Neo FM-et pedig 67%-ban politikamentes hírek uralják, a belpolitikai híradások az előbbi rádióban nem érik el az összes hír hatodát, és az utóbbi esetében is épphogy csak meghaladják az egynegyedét.
A Policy Solutions kutatása kiemeli, hogy a politikai híreken belül a Class FM és a Neo FM is elsősorban a kormányzati ügyekre koncentrál. A Class FM 92%-ban csak a kormányzatot érintő hírekkel foglalkozik, az ellenzéki pártok pedig csak kivételes esetekben tudnak megjelenni a hírekben: az MSZP a politikai hírek 3%-ában volt téma, ez az egy hetes vizsgálat ideje alatt az LMP-nek és a Jobbiknak pedig egyáltalán nem sikerült.
A Neo FM valamivel több teret hagy a pártoknak, de a kormányzati intézkedésekről szóló hírek így is elfoglalják a belpolitikai híradások 74%-át. A kormányzáson túl a Fidesz, mint párt 11%-ban, az MSZP és a KDNP 4%-ban, az LMP 3,5%-ban tudott megjelenni a hírekben. A Demokratikus Koalíció megalakulásának újdonsága magyarázhatja, hogy az új párt is 4% körüli arányban tudott jelen lenni a híradásokban. A radikális jobboldal itt sem képviselteti magát, a Jobbik a Class FM-hez hasonlóan a Neo-nál sem kapott egyetlen másodpercnyi műsoridőt sem.
A legfontosabb kereskedelmi rádiók hírműsoraiban a politikusok saját hangjukon szinte egyáltalán nem jutnak szóhoz, a politikusi hangbejátszások nem jellemzőek. A Neo FM esetén a vizsgált időszakban egyáltalán nem szerepelt ilyen módon politikai szereplő a híradásokban, a Class FM-en is mindössze négy alkalommal, és akkor is kormánytagokat, vagy a házelnököt kapta mikrofonvégre a hírszerkesztő. Kijelenthető tehát, hogy a két nagy országos kereskedelmi rádióban a politikusoknak lényegében nincsen megszólalási lehetőségük.
A Policy Solutions a politikai híreket kontextusba helyezve megállapítja, hogy a Class FM a kormányzati híreket nagyobb részt (60%) neutrálisan, kisebb mértékben pozitív (35%) színben tünteti fel. A kormányzat kritikája azonban csak kivételesen fordul elő (a kormányról szóló hírek 5%-ában).
A Neo FM ezzel szemben jóval kormánykritikusabb. A hírek csaknem fele (48%-a) negatívan szól a kormányról, ugyanakkor 30%-ban kedvező hírek jelennek meg róluk, és csak az esetek kevesebb, mint negyedében nem érezhető egyértelmű állásfoglalás. A két médium kormányzattal szembeni attitűdje tehát leginkább abban tér el egymástól, hogy a Neo erőteljesebben felvállalja annak kritikáját, a Class ezzel szemben általában semleges, és nem foglal állást a kínos esetekben.